Zrozumieć hosting Cloud…

Co to jest cloud hosting?

Cloud hosting to hosting oparty na technologii chmury obliczeniowej, który zasadniczo różni się od tradycyjnych rozwiązań. Pozwala na przełączanie się między serwerami w czasie rzeczywistym, ale w niewidocznej chmurze. W przypadku obciążeń jednej strony www, nie wypływa to na pozostałe, gdyż zaletą tej usługi jest możliwość błyskawicznego i automatycznego przełączania na mniej obciążony serwer. Korzystając z Cloud Hostingu, użytkownik ma możliwość obsługi panelu sterowania , jak przy tradycyjnym hostingu współdzielonym. Konfiguracja chmury jest zatem łatwa i nie skomplikowana, a na dodatek jest kontrolowana przez administratorów danego hostingu.

Czym cloud hosting różni od tradycyjnego hostingu?

Hosting współdzielony jest usługą masową, a dostęp do niej ma każdy. Do ograniczonej liczby zasobów ma zatem dostęp duża liczba odbiorców, czyli użytkowników. Mogą wystąpić wtedy spadki wydajności lub błędy serwera, które związane mogą być z jego dużymi obciążeniami. Aby to zredukować, firmy hostingowe określają parametry bezpieczeństwa dla serwerów, które ograniczają możliwości serwera, a tym samym obniżają jego wydajność. W przypadku cloud hostingu, tych ograniczeń jest dużo mniej,  dzięki czemu możemy cieszyć się lepsza wydajnością i bezpieczeństwem.

Nowoczesny cloud hosting

Obecnie wiele firm hostingowych stara się o jak najnowocześniejsze rozwiązania dla cloud hostingu, zapewniając stabilność systemów, ich szybkość i bezpieczeństwo. Pomaga w tym 64-bitowy system na usługach hostingowych oraz aktualizowanie narzędzi systemowych, czy też dodawanie nowych rozszerzeń programistycznych. Odpowiednie skrypty i technologie programowania pomagają w szybkim działaniu serwerów. To wszystko sprawia, że cloud hosting to nowoczesny hosting, przynoszący wiele zalet jego użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *