Tanie ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie OC jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń w naszym kraju. Musi je wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego i nie ma od tego tak naprawdę żadnych odstępstw. Dlatego też nie dziwi fakt, że wielu ludzi zastanawia się, jak kupić je taniej.

Gdzie kupić OC?

OC kupuje się w zalegalizowanym prawnie towarzystwie ubezpieczeniowym, które ubezpiecza takie pojazdy, jaki my posiadamy. Bo jest niestety tak, że nie wszystkie towarzystwa ubezpieczają każdy rodzaj pojazdu, dlatego trzeba się liczyć z tym, że czasami możemy trafić na takie, które nas po prostu nie obsłuży. Niemniej jednak są także ubezpieczyciele tańsi i drożsi.

Ile kosztuje OC?

Wysokość składki OC, czyli to, ile kosztuje ubezpieczenie auta, zależy przede wszystkim od tego, gdzie mieszkamy, jakie mamy auto, ile ma ono przejechane, jaki ma silnik, jakie ma nadwozie, ile lat ma właściciel, czy ma zniżki, czy ich nie ma. Tak więc jedno OC może kosztować 100 zł na rok, ale może być też takie, które będzie kosztowało kilka tysięcy, jeżeli samochód jest nowy i bardzo drogi.

Jak obniżyć wysokość składki OC?

Ubezpieczenie auta może być niższe, kiedy w jednym towarzystwie weźmiemy w pakiecie kilka różnego rodzaju ubezpieczeń. Wtedy to pojedyncze będzie nas kosztowało znacznie mniej. Jeżeli zapłacimy całość w jednej racie, to tak samo zaoszczędzimy sporo pieniędzy, bo czasami nawet kilka procent wysokości ubezpieczenia. Ubezpieczenie auta może być więc tańsze, tylko trzeba nieco pomyśleć i poszukać metody optymalizacji wydatków na nie.