Analizy statystyczne

Analizy statystyczne zmieniają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się duże możliwości zwiększenia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w zakresie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednakże doradcy muszą wyuczyć się innowacyjnych zestawów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to ekspresowo rozwijające się metody, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji sensownych standardów w dużych wykazach danych. Inteligentnie wdrożone narzędzia analityczne umożliwiają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki efektywności spółki oraz skomplikowane, nierzadko zachwycające, modyfikacje zachodzące dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie nakłady korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są proporcjonalnie rozłożone na rozkwit wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych konsultantów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli wysoką wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie daje im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zakłóceń cyfrowych, nieodzowne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje dochodów, nie jest produktem. Niemniej ma wpływ na ergonomię, co jest obowiązkowe dla taktyki, funkcjonowania, konsultantów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla konsultantów, jak również ich odbiorców, nauka o informacjach i analizy statystyczne są aktualnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i przeciętnego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewprowadzonych menedżerów, którzy potrzebują pośrednika, żeby wyjaśnić – w prostych pojęciach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich zrobić. To jest miejsce, w które wkraczają konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy potrafią je odtworzyć i zużytkować, są prawdziwym walorem dla klientów. Wykwalifikowani naukowcy zajmujący się statystyką są wciąż rzadkością na rynku. Konsultanci, którzy potrafią sumować swoje dane naukowe z zdolnościami strategicznego rozumowania ze zdolnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych? https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *